Stephen King – hororový spisovatel

Jsou spisovatelé nejen hororů, kteří umí vtáhnout čtenáře do děje takovým způsobem, že budete očekávat vybafnutí příšery za každým stromem. A Stephen King k nim nesporně patří. Spisovatel, který je jeden z nejproduktivnějších autorů současnosti. S největší pravděpodobností jste už na některé z jeho děl narazili, buď ve formě knihy, nebo v jejich zfilmované podobě. V nedávné době totiž v kinech s velkým úspěchem proběhl první díl nově zfilmovaného hororu To a Řbitov zvířátek (Hřbitov domácích zvířátek).

lesní duch

Stephen Edwin King je původem Američan a jedná se o snad nejúspěšnějšího autora hororů všech dob. Zajímavé je, že se během svého života léčil ze závislosti na kokainu. V současné době je stále ještě produktivní a neustále píše a spolupracuje při natáčení filmů. Svůj první velký román (Carrie) prodal v roce 1973, ten se stal velice rychle bestsellerem a později byl i zfilmován. Tento román představoval v životě spisovatele velký zvrat. Ten se totiž do této doby živil jako pomocník v prádelně a později jako učitel, s vydáním románu se však začal živit psaním. A od té doby toho napsal opravdu hodně.
namaskovaný člověk

Jaké knihy od Kinga doporučujeme?

Stephen King napsal knih opravdu hodně, vypíchneme vám jen pár, které ale vážně stojí za přečtení.

·         To – Kniha, která byla několikrát zfilmovaná (naposledy v roce 2017) a pojednává o sedmi dětech, které prožívají svůj horor. Ten je ale neopustí ani v dospělosti, kdy jsou nuceni vrátit se na místo, kde se stalo původně hodně zlého. Svádí svůj největší boj, sami se sebou a se svým strachem.

·         Pod kupolí – Kniha, která není úplně hororem ale spíše psychologickou knihou. Malé město je odříznuto od světa neviditelnou bariérou neznámého původu a bojují o přežití. Ovzduší je znečišťováno, zásoby mizí, pokusy o proražení bariéry neustále selhávají. A k tomu všemu je na místní radnici plno diktátorských radních, kteří chtějí situace využít.

·         Řbitov zvířátek – dnes již kultovní kniha, která byla taktéž zfilmovaná, pojednává o rodině přestěhované do státu Maine. Nebudu vám prozrazovat zápletku ale jak je zřejmé již z názvu, kniha bude opravdu strašidelná.