Rolety vám poskytnou mnoho výhod za jednu cenu

Sháníte-li se po účinném a zároveň velice atraktivním stínícím prvku, tak si pořiďte dřevěné rolety, neboť ty jsou tím pravým zařízením, které vás uspokojí po všech stránkách. Na první pohled by vás sice mohla odradit jejich vyšší pořizovací cena ve srovnání s jinými stínícími prvky, ovšem dřevěné rolety toho umí zdaleka mnohem víc než jen poskytovat příjemný stín.

dítě u rolety

Asi není potřeba příliš zdůrazňovat, že skvěle vypadají. Na první pohled, i na kterýkoli další. Ať už žijete v novostavbě anebo ve starém historickém domě, tak jisté je, že vašemu bydlení poskytnou dřevěné rolety punc luxusu.

Samozřejmostí je i poskytovaný stín. Nicméně oproti mnoha jiným druhům stínících prvků vám právě dřevěné rolety mohou poskytnout až sto procentní zatemnění. Stačí jednoduchý pohyb rukou a můžete si užívat pravou půlnoční tmu v pravé poledne, což je něco, co vám žádné žaluzie nenabídnou.

roletové dveře

Předokenní rolety můžete ovládat buď ručně anebo je můžete mít na elektrický pohon. Dají se připevnit jak na starší dům s hotovou fasádou stejně dobře jako na novostavbu, kde budou přímo zahrnuty do stavby okenních rámů. A problémy s nimi nebudou mít ani vlastníci historických budov, neboť rolety z přírodních materiálů plně vyhovují požadavkům památkářů.

Nicméně jmenujme si také další benefity, které s jejich pořízením nabudete:
Dřevěné rolety vám dobře poslouží nejen jako světelná, ale i zvuková izolace. Tlumí okolní hluk až o několik desítek decibelů, takže váš noční spánek nebude nic rušit.

tradiční dům

Pořízením dřevěných rolet zvýšíte zabezpečení svého domu. Zatažené rolety brání účinně vloupání přes okna, takže bytoví zloději si s velkou pravděpodobností raději vyhlédnou jiný dům ve vaší ulici.

S předokenními roletami navíc ušetříte i za vytápění. Nejenže vás ochrání před nepříjemným zahříváním interiéru slunečními paprsky v létě, ale zároveň vás izolují od chladu v zimě. A zajisté vám přijde vhod, že díky nim budete moci bezproblémově větrat i ve velice větrném a deštivém počasí.