Jak zkrášlit nevzhledné


Trvalo mi několik let, než jsem se k tomu opravdu dostala. Hledala jsem inspiraci, čas a také podporu manžela, které se mi ze začátku nedostávalo. Muži považují často mnohé věci, které si ženy vymyslí, za zbytečné. Ale přemluvila jsem ho, nemusel ani moc pomáhat a dnes je s výsledkem spokojený.

O čem mluvím? O zkrášlení víka, či poklopu naší čističky a studny. Studnu máme stejnou, jako měla naše babička. Tedy asi jen na první pohled, ale to nevadí. Betonová skruž a na ní betonový poklop, dva půlkruhy. Není to legrace s ním manipulovat, je těžký jako …, prostě hodně.
barevné kameny

Na čističce je poklop plastový. Tam už je manipulace výrazně jednodušší, troufnu si na ni i já. Ale nepotřebujeme tam vlastně ani nakukovat, co je rok dlouhý. Problém je, že vypadá mnohem hůř a nevzhledněji, než ten poklop betonový.


Co s tím?


Naštěstí se nabízí vícero řešení. Nejsou ale všechna vhodná pro všechny. Záleží na tom, jak často poklopy zvedáte a kolik místa kolem nich máte. Ale tady je pár tipů, které se mi líbily a které jsem sama i využila.

·         Oblázky

Můžete je nalepit na poklop a vykukující stěny čističky. Vypadá to velmi efektně a v létě tam pak postavíte květináč nebo truhlík s květinami a bude hotovo. Jen musíte počítat s tím, že poklop výrazně ztěžkne. Zvolit můžete i různé barevné, skleněné kamínky.
kamenné ohrazení

·         Květinová zídka

Můžete si do půlkruhu nebo otevřeného kruhu vystavět okolo menší zídku z různých tvárnic podle vkusu, které pak osázíte skalničkami, bylinkami apod. Přístup zůstane zachován, ale poklop už nebude vidět.

·         Trávy a vyšší rostliny

Nejjednodušší je osázet okolí okrasnými travami, které budou zakrývat pohled na poklop v létě i v zimě. Můžete kombinovat různé druhy a barvy.

·         Ozdobný dřevěný kryt

Na ten plastový si můžete nechat udělat na míru ještě dřevěný, který bude vypadat hezky, a zase na něj můžete umístit truhlíky s květinami.